AEE TORUK AP11

Profesionálny dron s trojosovým stabilizátorom pre leteckých nadšencov a filmárov

Nahrávajte pôsobivé zábery, ktoré inak vídate len vo filmoch. Dodajte svojim videám nový rozmer pomocou záberov zo vzduchu. Natáčanie tých najlepších záberov z Vašej kamery zaistí elektronicky riadený trojosový stabilizátor, ktorý je prepojený s riadiacou jednotkou drona. Pomocou funkcie FollowMe ™ Vám bude TORUK AP11 v pätách, nech sa pohnete kamkoľvek. Môžete tak nasnímať jedinečné zábery sami seba a to bez nutnosti ovládania drona cez diaľkový ovládač. Stačí len pripevniť kameru ku stabilizátoru a môžete vzlietnuť.

Hlavné funkcie a vlastnosti TORUK AP11:

 • trojosový stabilizátor pre kamery MagiCam S series (S71T, S71, S70,S60, S50+), GoPro (HERO3 a vyššie), LAMAX a ďalšie akčné kamery
 • funkcia FollowMe™
 • systém automatického bezpečného návratu
 • dosah diaľkového ovládača až 700 m
 • ochrana mechanických častí drona
 • konštrukcia testovaná v aerodynamickom tuneli
 • maximálna rýchlosť až 20 m/s

 • možnosť lietania i v miernom vetre
 • vymeniteľná batéria s kapacitou 5300 mAh, s výdržou až 20 minút letu
 • plné dobitie batérie do 2 hodín
 • intenzívne svietivé diódy pre orientáciu v priebehu letu
 • upozornenie na nízky stav batérie
 • rozmery 368 x 368 x 145 mm (bez vrtúľ), váha 980 g

Perfektné letové vlastnosti

Aerodynamický dizajn, ktorý prešiel náročnými testami v aerodynamickom tuneli, pomáha udržať kvadrokoptéru stabilnejšiu a umožňuje tak lietanie aj za mierneho vetra. TORUK AP11 je jeden z najrýchlejších dronov vo svojej triede, s rýchlosťou letu až 20 m/s a maximálnou výškou letu až 400 m. Môžete tak natáčať atraktívne prelety napríklad nad horskou krajinou alebo na periférii miest.

Profesionálne zábery z vtáčej perspektívy

TORUK AP11 je ako profesionálny natáčací dron vybavený elektronicky riadeným trojosovým stabilizátorom čiže gimbalom, ktorý zamedzí nechceným náklonom a chveniu kamery, zapríčinených poveternostnými podmienkami vo vzduchu. Gimbal je vyrobený z vysokokvalitnej hliníkovej zliatiny, osadený striedavými motormi a inteligentným riadiacim systémom s vysokou rýchlosťou a presnosťou stabilizácie. S Vašou kamerou tak nasnímate úžasne ostré zábery cieľu, ktorý chcete natáčať. Náklon kamery ovládate pohodlne pomocou tlačidla na diaľkovom ovládači.

Funkcia FollowMe™

Základné balenie drona obsahuje špeciálne GPS tracker hodinky prepojené s AP11 pomocou GPS. Pri aktivácii módu FollowMe™ sa TORUK AP11 priblíži najkratšou možnou cestou do ideálnej vzdialenosti pre natáčanie. Kamera sa automaticky natočí čelom k trackeru a vy si tak môžete užívať slobodu bez diaľkového ovládača a nasnímať jedinečné zábery sami seba pri športoch alebo iných aktivitách.

Konštrukčné vlastnosti

Svojou nízkou váhou iba 1400g (vrátane batérie) a rozmermi 368 x 368 x 145 mm je TORUK AP11 skladný a jednoducho prenositeľný. Telo kvadrokoptéry je vyrobené zo špeciálnych materiálov, ktoré netienia GPS signálu ani prenosu rádiového a WiFi signálu medzi diaľkovým ovládačom a dronom. Celá konštrukcia je navrhnutá a testovaná tak, aby kvadrokoptéra lietala stabilne a presne tak, ako chcete. Vďaka týmto vlastnostiam sa s ňou naučí lietať naozaj každý.

Podpora WiFi

K ešte jednoduchšiemu ovládaniu kamery AEE MagiCam, vám pomôže WiFi pripojenie, vďaka ktorému môžete naživo prenášať aktuálne zábery priamo na váš smartphone či tablet prostredníctvom AEE aplikácie, pre iOS a Android. Aplikáciu je možné využiť na konfiguráciu parametrov kamery, kvality videí a fotografií či sledovanie aktuálneho záznamu. K efektívnemu využitiu týchto funkcií vo vzduchu vám pomôže AEE WiFi repeater*, ktorý je možné dokúpiť k AP11, a ktorý niekoľkonásobne predĺži vzdialenosť WiFi signálu až na vzdialenosť 300 metrov.* WiFi repeater je funkčný len s kamerami AEE MagiCam.

Spoľahlivé diaľkové ovládanie

Ovládajte svoju kvadrokoptéru TORUK AP11 jednoducho pomocou priloženého diaľkového ovládača. Ten je vybavený dvomi krížovými joystickami, ktoré slúžia pre riadenie drona pri jeho letu. Joysticky sú vybavené tzv. neutralizáciou, teda že sa vracajú vždy späť do svojho stredu. Vďaka tomu sa nemusíte báť, že by vám TORUK AP11 uletel. Ďalej vysielač obsahuje 4 trojpolohové prepínače pre zvolenie letového režimu či ovládania náklonu kamery. Ovládanie drona sa pre vás stane naozajstnou hračkou a vy sa rýchlo stanete skutočným leteckým profesionálom. Pre rýchle zoznámenie s funkciami kvadrokoptéry sa pozrite na inštruktážne videá*, vďaka ktorým si všetky funkcie veľmi rýchlo osvojíte.

* Instruktažní videa jsou prezentována na výrobku AEE TORUK AP10

Systém bezpečného návratu

Zatiaľ čo v priebehu letu je TORUK AP11 skvele viditeľný vďaka vysoko intenzívnym LED diódam, v prípade straty vizuálneho kontaktu alebo straty signálu diaľkového ovládača, napr. v dôsledku prekážky, je AP11 vybavený systémom bezpečného návratu, ktorý dokáže dron vrátiť do posledného východiskového bodu a bezpečne s ním pristáť. Toto všetko je možné vďaka GPS módu, ktorý sa automaticky aktivuje aj v prípade, že používate mód manuálny, a TORUK AP11 zachytí GPS signál.

Vysokokapacitná batéria

TORUK AP11 je vybavený 11.1 V batériou s kapacitou 5300 mAh, vďaka ktorej môže lietať bez prerušenia až 20 minút. Ak sa blíži úplné vybitie batérie, spustí sa systém svetelného aj zvukového varovania. Ak kvadrokoptéra nezaznamená vašu reakciu, vykoná automatické núdzové pristátie, ktoré zabráni pádu stroja. Nikdy sa vám tak nemôže stať, že by váš TORUK AP11 spadol nekontrolovane na zem.

GPS

Veľkosť vrtúľ 25,4cm (10″)

Systém automatického bezpečného návratu do východiskového bodu

Rozmery: 368x368x145 mm (bez vrtúľ) Váha: 980 g

Doba letu až 20 min

Ergonomický diaľkový ovládač s dosahom až 700m, frekvencia 2.4GHz

Výkonná LiPol batéria 11.1V / 5300mAh s dobitím do 2 hod

Funkcia FollowMe pomocou GPS trackeru

Vzletová výška až 400 m

Intenzívne LED osvetlenie pre vizuálny kontakt

Běžná rychlost letu: 10-15 m/s
Maximálna rýchlosť letu: 20 m/s

Elektronicky riadený trojosový stabilizátor (gimbal)

Dostupná aplikácia pre iOS / Android

WiFi pripojenie s dosahom až 300 m
Prenos videa na smartfón alebo tablet

Upozornenie! Venujte zvýšenú pozornosť bezletovým zónam! V týchto priestoroch nesmie dron lietať.
Obsah balenia

• Diaľkový ovládač
• GPS tracker
• Držiak smartfónu
• Vrtule kvadrokoptéry
• Náhradní vrtule kvadrokoptéry
• Chrániče vrtúľ
• Batéria kvadrokoptéry
• Nabíjačka batérie kvadrokoptéry
• Náradie a ostatné príslušenstvo